Наполи остава на върха след драматичен успех

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
19:01, 23 дек 2017, Автор: , Преглеждания:28

Марек Хамшик

Отборът на Наполи запази първото си място в Серия А, след като надделя с 3-2 като домакин на Сампдория в среща от 17-ия кръг.

Още във втората минута гостите откриха резултата след страховит шут от фаул от 30 метра на Рамирес. В 16-ата Мертенс отне топката от защитник на „моряците“, след което центрира към Хамшик, но словакът не успя да преодолее стража Вивиано. Избитото кълбо се озова в Алан, който вкара на празна врата – 1-1.

В 27-ата минута Самп получи дузпа, която бе превърната в гол от Куалярела. Шест по-късно Инсине реализира много технично с удар от въздуха след асистенция на Мертенс. В 39-ата Хамшик се разписа на празна врата след пас на Инсине и по този начин задмина Диего Марадона по брой отбелязани голове, ставайки номер 1 в историята на Наполи.

Неаполитанците вече имат 45 точки и остават на върха на класирането, Сампдория е шести с 27.

Сасуоло – Интер 1-0

СПАЛ – Тприно 2-2

Удинезе – Верона 4-0

Дженоа – Беневенто 1-0