Чиста победа за Пенчев, нова загуба за Ананиев в Полша

13:58, 23 дек 2017, Автор: , Преглеждания:24

СКРА

Отборът на СКРА Белхатов записа лесна победа като домакин на слабака ББТС (Биелско-Бяла) с 3:0 (25:20, 26:24, 25:21) гейма в мач от 14-ия кръг на Плюслигата.

Българският национал Николай Пенчев игра цял мач като титуляр за „жълто-черните пчели“ и се отчете с 3 точки – 27% ефективност в атака, 73% позитивно и 36% перфектно посрещане.

Над всички за СКРА бе сръбският център Сречко Лисинац с 15 точки и бе избран за най-полезен играч на мача. За гостите от Биелско-Бяла Якуб Буцки приключи с 13 точки.

СКРА остава на второ място във временното класиране с 36 точки (12 победи и 2 загуби).

В следващия кръг Ники Пенчев и съотборниците му са гости на шампиона и лидер в таблицата ЗАКСА. Голямото дерби е следващата събота (30 декември) от 15,45 часа българско време.

СТАТИСТИКА

В друг мач от кръга Лучничка Бидгошч загуби с 1-3 (25-23; 15-25; 16-25; 14-25) гейма като гост на Чарни Радом.

Методи Ананиев изигра цяла среща за гостите и завърши с осем точки – един блок, 35% ефективност в атака, 31% позитивно и 15% перфектно посрещане
За домакините Якуб Зьобровски наниза цели 24 точки.

След това поражение Бидгошч е на 14-о място с 11 точки (три успеха и 12 загуби).

В следващия си мач тимът на Ананиев ще гостува на ONICO Варшава на шести януари.