Бърнли развали Коледата на Юнайтед

18:59, 26 дек 2017, Автор: , Преглеждания:33

Дефур

Отборът на Бърнли запис нов впечатляващ мач срещу отбор от топ 6 във Висшата лига, след като завърши наравно 2-2 срещу Манчестър Юнайтед насред „Олд Трафорд“ в двубой от 20-ия кръг.

Още в третата минута гостите поведоха в резултата. Гудмунсон центрира от свободен удар от левия фланг, получи се меле, при което Барнс бе най-съобразителен вкара от няколко метра за 1-0.

В 12-ата минута Бърнли дори можеше да удвои аванса си, след като Арфийлд стреля много технично от трудна позиция от 13 метра, но кълбото кацна върху напречната греда. В средата на първото полувреме Пол Погба отправи много опасен изстрел с глава, но Поуп с впечатляваща намеса изби в корнер.

В 36-ата минута гостите удвоиха преднината си след страхотно попадение на Дефур. Белгиецът шутира от фаул от около 20 метра и закова топката в горния десен ъгъл на Де Хея – 2-0.

Секунди по-късно Рашфорд имаше чудесна възможност да намали пасива на Юнайтед, но ударът му бе изчистен пред голлинията от Мий. В края на полувремето Погба отправи снаряд към вратата на Поуп, но кълбото мина на сантиметри от целта.

Шест минути след почивката резервата Лингард направи фрапантен пропуск, след като от два метра не успя да преодолее Поуп. Само 120 секунди по-късно Лингард се реваншира, след като отбеляза гениално с пета от девет метра.

В първата минута на добавеното време Лингард успя да изравни след грешка на Мий. Защитникът не успя да изчисти топката, която рикошира в него и попадна в Лингард и той вкара от 12 метра за 2-2.

След това реми Юнайтед запази второто си място в класирането с 43 точки, докато „виненочервените“ са седми с 33.

Челси – Брайтън 2-0

Уотфорд – Лестър 2-1

Уест Бромич – Евертън 0-0

Борнемут – Уест Хем 3-3

Хъдърсфийлд – Стоук 1-1