Тотнъм разгроми „светците“, Кейн счупи рекорда на Шиърър

16:24, 26 дек 2017, Автор: , Преглеждания:39

Тотнъм

Отборът на Тотнъм разкова Саутхемптън с 5-2 в първия двубой от 20-ия кръг на Висшата лига, игран на „Уембли“.

Домакините започнаха много силно мача и още в началото Кейн пропусна от малък ъгъл, а след това Форстър изби далечен шут на Дайър.

В средата на първата част Ериксен центрира остро от фаул от левия фланг и Кейн с мощен удар с глава откри резултата.

По този начин нападателят на „шпорите“ счупи рекорда на Алън Шиърър за най-много голове в една календарна година, датиращ от 1995-а. Тогава легендарният стрелец наниза 36 попадения, а Кейн вече е с 37.

В 39-ата минута Тотнъм удвои аванса си след страхотна комбинация. Сон бе изведен вляво, след което подаде успоредно за Кейн, който вкара 38-ия си гол за 2017-а година.

„Светците“ стартираха вдъхновено втората част. Първо Лонг пропусна сам срещу вратаря, а след това Лемина нацели напречния стълб с бомбен изстрел.

В 49-ата минута интригата бе убита, след като Сон подаде към Али, а последният реализира фамозен гол с диагонален изстрел по земя в левия ъгъл на Форстър.

Само 120 секунди по-късно домакините организираха мълниеносна контра, при която Али изведе Сон в чиста позиция и кореецът елегантно отбеляза за 4-0.

В 64-ата минута Софиен Буфал намали пасива на гостите след хубав изстрел и поредната слаба намеса на вратаря Йорис през този сезон.

В средата на второто полувреме Кейн оформи своя осми хеттрик за годината, след като получи топката от Али и технично я копна над стража Форстър – 5-1.

Йорис направи две спасявания срещу Стивънс и Хойберг, но в 82-ата минута отново сбърка при центриране от корнер, избивайки лошо топката. Тя се озова в Тадич, който с прехвърлящ шут намали резултата на 2-5.

След този успех Тотнъм се върна в топ 4, изкачвайки се на четвърто място с 37 точки. Саутхемптън е 13-и с 19 пункта.