Берое с класика в първата си контрола

Публикувано в: Берое, Избрано, Футбол България
20:55, 13 яну 2018, Автор: , Преглеждания:10

Берое

„Берое“ победи с 3:0 „Созопол“ в първия си мач след подновяването на тренировки след зимната пауза.

Футболистът на проби Астор Килези откри в края на първата част, а Педро Еуженио покачи в 64-ата минута на 2:0. Камен Хаджиев оформи крайното 3:0 в последната минута на среащата. В следващата си проверка „Берое“ ще приеме „Марица“ в сряда.

Душан Перниш започна като вратар. Пред него застанаха Емин Ахмед, павел Виаданов, Георги Динков и Матеус Леони. Като опорни халфове започнаха Мартин Райнов и Никола Гавов. В центъра Антон Карачанаков, Марко Адамович и Астор Килези. В нападение стартира Мартин Камбуров.

В 9-ата минута Астор Килези центрира отлично, Мартин Камбуров засече с глава, но Стамен Бояджиев се намеси отлично.

Теодор Стефанов центрира в 11-ата минута от пряк свободен удар на 22-23 метра от вратата в ляво по атаката на „Созопол“. След разбъркване в наказателното поле на „Берое“ обаче топката попадна в ръцете на Душан Перниш.

В 17-ата минута Станимир Митев стреля от дистанция, но прати топката високо над вратата.

След многоходова акция за „Берое“ след центриране от корнер топката попадна в Антон Карачанаков, който стреля от 26-27 метра фронтално на вратата, но Стамен Бояджиев се намеси блестящо и изчисти в нов корнер, който бе изпълнен от Мартин Камбуров, но не доведе до нова опасност.

В 27-ата минута Павел Виданов получи контузия и се наложи да бтде заменен от Надим Ангелов.

Карачанаков бе изведен на скорост в 39-ата минута в полето на гостите, но не успя да насочи добре топката и тя излезе в аут.

В 44-ата минута след добро разиграване Мартин Райнов стреля добре, но топката рикошира в крака на бранител и излезе в корнер. След центирането на Антон Карачанаков Астор Килези засече с глава и откри резултата за 1:0.

След почивката „Берое“ излезе с изцяло обновена единасеторка на терена. Пред вратаря Георги Аргилашки заиграха Милен Желев, Камен Хаджиев, Иван Иванов и Веселин Пенев. В средата на терена Кохей Като, Александър Енев и Борислав Цонев. На двете крила Костадин Пеев и Педро Еуженио, а на върха на атаката Серджиу Негрут.

В 64-ата минута резултатът стана 2:0 за „Берое“ Борислав Цонев отне добре топката в средата на терена, напредна на скорост и изведе отлично Педро Еуженио, който останал сам срещу вратаря покачи на 2:0.

В 68-ата минута Милен Желев стреля след една центрирана топка, топката засече в движение Борислав Цонев и съвсем малко не му достигна да се разпише като кълбото мина покрай вратата.

В 70-ата минута след пряк свободен удар за „Созопол“ топката срещна ръката на Костадин Пеев, който бе в стената и бе отсъден втори фаул. Станимир Митев стреля директно, но прати топката покрай вратата.

Веселин Пенев центрира добре в 73-ата минута и малко не достигна на Серджиу Негрут да нанесе отличен удар с глава.

Минута по-късно Борислав Цонев стреля от дъгата пред наказателното поле, но Свилен Нотев внимаваше и улови.

В последната минута на мача Камен Хаджиев засече центриране на Милен Желев и направи от близка дистанция резултата 3:0.

Междувременно стана ясно, че предвидената за сряда контрола с „Арда“ в Кърджали отпада. Вместо това преди да тръгнат за Турция в сряда „зелените“ ще приемат в Стара Загора отборът на „Марица“.

„Берое“ (Стара Загора): 12. Душан Перниш (37′ – 22. Георги Аргилашки (78′ – . Иван Гошев)) – 13. Емин Ахмед (46′ – 3. Милен Желев), 5. Павел Виданов (27′ – Надим Ангелов (46′ – 26. Камен Хаджиев)), 15. Георги Динков (46′ – 6. Иван Иванов), 20. Матеус Леони (46′ – 28. Веселин Пенев) – 7. Мартин Райнов (46′ – 4. Кохей Като), 24. Никола Гавов (46′ – . Александър Енев) – 17. Антон Карачанаков (46′ – . Костадин Пеев), 16. Марко Адамович (46′ – 10. Борислав Цонев), 18. Астор Килези (46′ – 77. Педро Еуженио) – 9. Мартин Камбуров (46′ – 21. Серджиу Негрут)