Арсенал се срина на „Виталити“

17:29, 14 яну 2018, Автор: , Преглеждания:18

Бейерин

Отборът на Арсенал се отдалечи още повече от топ 4 на Висшата лига, след като записа изненадваща загуба с 1-2 при визитата си на Борнемут в среща от 23-ия кръг.

Гостите можеха да открият резултата още в осмата минута, но младият талант Мейтланд-Найлс нямаше късмет. Левият бек получи подаване от Лаказет и след няколко финта отправи удар към далечния ъгъл, но топката нацели напречната греда.

Седем минути след почивката Айоби по великолепен начин изведе Бейерин зад защитата. Испанският бранител стреля, топката се удари в Бегович, но продължи към вратата и се озова в мрежата – 1-0.

В 70-ата „черешките“ възстановиха равенството. Фрейзър бе изведен по тъчлинията вдясно, след което центрира в наказателното поле, където Уилсън изпревари Чех – 1-1.

В 74-ата минута Уилсън получи топката в пеналта и малко случайно сервира кълбото за резервата Мусе, който с мощен шут даде аванс на своя тим – 2-1, вкарвайки първото си попадение с екипа на Борнемут.

След загубата Арсенал остава шести в класирането с 39 точки, докато „черешките“ вече са 13-и с 24 пункта.