Леверкузен прегази Хофе и излезе втори в Бундеслигата

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:32, 20 яну 2018, Автор: , Преглеждания:21

Леон Бейли

Отборът на Леверкузен разби с 4-1 като гост Хофенхайм в двубой от 19-ия кръг на Първа Бундеслига.

Байер поведе в резултата малко преди почивката след гениален гол на Леон Бейли. Нападателят получи топката след центриране по земя на Бранд от десния фланг и отбеляза с пета от десетина метра.

Шест минути след старта на второто полувреме Юлиан Баумгартлингер удвои преднината на гостите след мощен шут от дъгата на наказателното поле.

В 70-ата минута Бейли се отчете с асистенция след пас към Лукас Аларио, който много елегантно реализира за класическото 3-0.

В 86-ата Серж Гнабри подаде отличен пас за Адам Салай, а унгарският стрелец се разписа, прехвърляйки вратаря на гостите.

В добавеното време Аларио реализира второто си попадение в мача след страхотен индивидуален рейд и диагонален шут.

След успеха Леверкузен вече е втори в класирането с 31 точки, докато Хофе е девети с 27.