Лудогорец изпусна осминафиналист в Шампионската лига

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
17:57, 20 яну 2018, Автор: , Преглеждания:170

Марселиньо

Отборът на Лудогорец завърши наравно 2-2 срещу украинския хегемон и осминафиналист в Шампионската лига Шахтьор Донецк в контролна среща.

„Орлите“ започнаха страхотно двубоя и още във втората минута Натанаел можеше да открие резултата, но ударът му намери напречната греда.

В 20-ата минута Лудогорец сътвори бърза атака, при която Вандарсон намери Кешерю на чиста позиция. Румънецът направи по-трудното като не успя да се разпише от няколко метра.

В 25-ата минута Степаненко бе изведен на стрелкова позиция, но за късмет на „орлите“ ударът му не намери целта.

Три минути преди почивката Лудогорец заслужено поведе. Сисиньо проби по десния фланг и центрира към задната греда, където Марселиньо бе сам и не сбърка от десетина метра – 1-0.

Малко след началото на второто полувреме Лукоки получи пас вдясно, центрира остро, а защитник на Шахтьор засече топката в страничната греда. След това Горалски пропусна при добавката, шутирайки в аут от седем-осем метра.

В 57-ата минута украинците организираха добра атака вляво, а Бернард центрира към точката на дузпата, откъдето Зубков елегантно реализира за 1-1.

В 60-ата минута Мисиджан получи пас вляво, проби в наказателното поле и пробва подаване за Жоао Пауло, но бранител на Шахтьор изчисти топката, която отново намери страничната греда на вратаря Кудрик.

180 секунди по-късно Ферейра донесе пълен обрат на Шахтьор. Аржентинецът бе намерен в центъра и с много техничен удар от границата на пеналта преодоля Ренан – 2-1.

В 72-ата минута Горалски изведе чудесно Жоао Пауло, а бразилецът с мощен шут от 11 метра прати топката в горния десен ъгъл на Кудрик.

Съставът на Лудогорец:

първо полувреме: Броун, Сисиньо, Пластун, Форстър, Натанаел, Анисе, Дяков, Вандерсон, Марселиньо, Ковачев, Кешерю

второ полувреме: Ренан, Саша, Терзиев, Моци, Василев, Горалски, Кампаняро, Мисиджан, Лукоки, Янков, Пауло