Симона Халеп оцеля след титанична битка

Публикувано в: WTA, Избрано, Тенис
10:40, 20 яну 2018, Автор: , Преглеждания:22

Симона Халеп

Симона Халеп оцеля след титанична битка срещу американката Лорън Дейвис, продължила 3 часа и 44 минути. Румънката спечели с 4:6, 6:4, 15:13 и се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия.

Лидерката в световната ранглиста спаси тримачбола при 10:11 в третия сет. Малко след това американката счупи нокът на палеца, но въпреки това продължи да се бори.

Третият сет продължи 135 минути, като от началото на турнира при жените имаше само шест мача, които общо продължиха повече от това. Епичният двубой изравни най-дългия мач на Australian Open по отношение на изиграни геймове – 48. Толкова играха Чанда Рубин и Аранча Санчес Викарио през 1996 г.

В следващата фаза Халеп ще срещне Наоми Осака. Симпатичната японка отстрани надеждата на домакините Ашли Барти с убедителното 6-4; 6-2.

Поставената под номер 6 Каролина Плишкова победи сънародничката си от Чехия Луцие Шафаржова в оспорван мач със 7:6(6), 7:5 и също преодоля третия кръг.

25-годишната бивша номер 1 в света вкара 11 аса и даде на съперничката си само една възможност за пробив. Шафаржова също бе убедителна при свой сервис. Тя изпусна сетбол в тайбрека на първия сет, а след това се пречупи в 11-ия гейм на втората част, когато допусна пробив.

На осминафиналите Плишкова ще играе с друга чехкиня, след като Барбора Стрицова се справи с Бернарда Пера (САЩ) след 6-2; 6-2.

Финалистката от US Open Мадисън Кийс си осигури място на осминафиналите. Тя победи румънката Ана Богдан с 6:3, 6:4. Следващата й съперничка ще е Каролин Гарсия. Поставената под номер 8 французойка спечели с 6:3, 5:7, 6:2 срещу Александра Саснович от Беларус.