Челси спечели убедително срещу Брайтън

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
16:34, 20 яну 2018, Автор: , Преглеждания:10

Еден Азар

Отборът на Челси се наложи с 4-0 при визитата си на Брайтън в първата среща от 24-ия кръг на Висшата лига.

Шампионите започнаха вихрено двубоя и до шестата минута имаха аванс от две попадения. Първо Моузес проби по десния фланг, след което подаде остро по земя в наказателното поле, Стивънс не успя да изчисти добре и топката стигна до Азар, който стреля от десетина метра за 1-0.

Три минути след това лондончани организираха страхотна атака. Канте изпрати топката напред, Азар отклони към Бачуай, който пусна технично към Вилиан. Бразилецът нанесе плътен изстрел от 20 метра – 1-0.

В 30-ата минута домакините бяха изключително близо до намаляване на резултата, но Вили Кабайеро спаси по страхотен начин удар с глава на Томер Хемед.

Шест минути след почивката играчите на Брайтън отново нямаха късмет. Грос качи топката на главата на Дейви Прьопер, но след удара на холандеца кълбото попадна в страничната греда.

В 58-ата минута Вилиан стреля чудесно от фаул от дъгата на пеналта, но вратарят Райън изби топката с една ръка, след което тя рикошира в левия стълб.

В 77-ата Азар получи подаване от Вилиан, напредна сам и от 12 метра стреля технично в долния десен ъгъл на Райън за 3-0. Минута преди края Мусонда изведе Моузес сам срещу вратаря и нигериецът реализира за 4-0.

След този успех Челси има 50 точки и се изкачи на трето място в класирането, докато Брайтън е 16-и с 23 пункта.