Юнайтед с измъчена победа над Бърнли

19:01, 20 яну 2018, Автор: , Преглеждания:14

Марсиал

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели изключително трудна победа с 1-0 при визитата си на Бърнли в среща от 24-ия кръг на Висшата лига.

Първото полувреме на двубоя бе изключително скучно и предложи доста слаб футбол за нивото на английския елит.

В 54-ата минута Юнайтед взе аванс с първия си точен удар в двубоя. Лукаку се пребори за една топка в центъра на терена, напредна отдясно, след което разтегна към другия фланг, намирайки с добро подаване Марсиал. Французинът влезе в наказателното поле и стреля силно с десния крак – 1-0.

Само три минути след това Бърнли бе близо до изравнително попадение, но Гудмундсон нямаше шанс, след като негово много добро изпълнение от свободен удар срещна напречната греда.

След успеха „червените дяволи“ остават втори в подреждането с 53 точки, докато Бърнли е осми с 34.

Арсенал – Кристъл Палас 4-1
Евертън – Уест Бромич 1-1
Лестър – Уотфорд 2-0
Стоук – Хъдърсфийлд 2-0
Уест Хем – Борнемут 1-1