„Берое“ загуби минимално от „Вардар“

Публикувано в: Берое, Избрано, Футбол България
18:53, 23 яну 2018, Автор: , Преглеждания:22

Берое

„Берое“ загуби с 0:1 от втория в класирането на македонската Първа лига „Вардар“ (Скопие) във втората си контрола на турска земя. Единственото попадение бе дело на Якуп Бериша в 59-та минута.

В 3-ата минута Веско Пенев навлезе по левия фланг, но се намира в засада. Съперникът бе участник в тазгодишното издание на груповата фаза на Лига Европа, а по пътя си отстрани турския гранд „Фенербахче“.

В 9-ата минута Цонев отне топката и намери Негрут зад гърба на отбраната. Ръмънецът финтира вратаря и от малък удар пробва удар, но топката се удари от външната страна на мрежата.

В 15-ата минута дойде първата атаката на „Вардар“. Стойков изведе Маркович, който остана очи в очи с Аргилашки, но стражът на „Берое“ се прояви с добра намеса и опази вратата си.

Две минути след това след разиграване в противниковата половина Желев с едно докосване намери Негрут, който пробва удар , но топката мина високо над вратата.

В 28-ата минута след центриране от пряк свободен удар за „Вардар“ Виданов овладя добре топката и последва контраатака за „Берое“. Охене кнамери Цонев, който шутира от около 22 м, но не намери целта.

В 37-ата минута Блажевски стреля силно от пряк свободен удар пред дъгата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри в аут.

Три минути след това отново Блажевски шутира от границата на пеналта, но топката излезе в аут.

Веднага след почивката Емин Ахмед центрира, но ударът на Мартин Райнов бе избит.

„Вардар“ излезе напред в резултата в 59-та минута, когато след атака по десния фланг и множество двойни подавания топката достигна до Якуп Бериша в наказателното поле и играчът на македонците прати кълбото в мрежата с премерен шут в долния ляв ъгъл.

До края на срещата двата тима заложиха на битката в средата на терена и чистите голови възможности липсваха.
„Берое“ притисна своя противник в последните минути. Райнов пробва удар от границата на пеналта, но топката излезе в аут. В самия край отново Райнов центрира отлично в наказателното поле за Ахмед, но бранител успя да изби в последния момент.

В следващата контрола, на 27 януари, събота, „Берое“ ще се изправи срещу „Амкар“ (Перм, Русия). Допълнително ще ви информираме за часа на двубоя.

Съставът на „Берое“ (Стара Загора): 23. Георги Аргилашки (46′ – 12. Душан Перниш), 28. Веселин Пенев (к) (61′ – 15. Георги Динков), 26. Камен Хаджиев, 5. Павел Виданов (46′- 6. Иван Иванов), 11. Иван Бандаловски (46′ – 13. Емин Ахмед), 3. Милен Желев (80′ – 27. Александър Енев), 8. Карлос Охене (46′ – 4. Кохей Като), 10. Борислав Цонев (46′- 7. Мартин Райнов), 16. Марко Адамович (61′- 9. Мартин Камбуров), 71. Антон Карачанаков (46′- 20. Матеус Леони), 21. Серджиу Негрут (85′- 24. Никола Гавов); старши треньор: Александър Томаш