Едмънд лиши Григор от нов полуфинал в Австралия

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
08:46, 23 яну 2018, Автор: , Преглеждания:115

Григор Димитров

Григор Димитров отпадна в четвъртфиналите на Australian Open, след като записа поражение с 4-6; 6-3; 3-6; 4-6 срещу Кайл Едмънд от Великобритания.

Срещата започна лошо за българина, който допусна пробив още в първия гейм и изостана с 0-2. Малко по-късно – в шестия гейм, Гришо получи шанс за връщане на брейка и изравни резултата за 3-3. В деветия гейм Димитров бе изправен пред нови два брейкбола. При първия Едмънд стреля в аут, но при втория закова уинър с мощен снаряд – 5-4. Веднага след това Григор на три пъти имаше възможност за ребрейк, но сервисът помогна на британеца, който в крайна сметка спечели сета с 6-4.

Втората част започна с пробив в актива на хасковлията и преднина от 2-0. Последва изключително труден сервис-гейм за българина, който направи обрат от 0-40, за да дръпне с 3-0. В следващия гейм Гришо можеше да удължи серията си, но пропиля два брейкбола и Едмънд намали на 1-3. В седмия гейм Димитров спаси точка за пробив и задържа предимството си до края – 6-3.

На старта на третата част Едмънд отрази брейкпойнт, а в четвъртия гейм същото стори и първата ни ракета. В осмия гейм Григор направи няколко аута, а накрая записа и двойна грешка, давайки шанс на Кайл да сервира за сета. Британецът не сбърка при подаването си и надделя с 6-3.

В петия гейм на четвъртата част Едмънд успя пръв да пробие, но веднага се стигна до ребрейк за Гришо и равенство 3-3. В деветия гейм българинът допусна нов пробив, а след това британецът сложи точка на спора при свой сервис – 6-4.

По този начин Едмънд се класира за първи път в кариерата си на полуфинал в турнир от Шлема, а там ще очаква Рафаел Надал или Марин Чилич.