Локомотив надви Марица във Войсил

Публикувано в: Локомотив Пловдив, Футбол България
19:55, 23 яну 2018, Автор: , Преглеждания:17

Локомотив

Представителният тим на Локомотив победи с 1:0 Марица във село Войсил. Единствения гол бе дело на защитник в „жълто-синьо“, който при опит да изчисти топката от корнер, си я заби в собствената врата. Заради големия брой на каращите проби в Локомотив, двата тима изиграха учебна игра, за да може старши-треньора Бруно Акрапович да избистри състава, с който ще замине на лагер в Анталия.

Срещата започна с натиск на Локомотив. В 25-та минута „смърфовете“ бяха близо до откриване на резултата. Игор Банович нанесе изстрел от дистанция, но топката нацели горната греда на вратата на Марица. Пет минути по-късно Филип Михалевич бе изведен сам срещу стража на „жълто-сините“ Кирил Акалски, но стреля право в него. В 40-та минута Абделхаким Буна нахлу опасно от ляво и шутира, но до гол не стигна.

През втората част Локомотив продължи да стои по-добре на терена. В 50-та минута пристигналия на проби Туфик Зeгдан стреля опасно, но топката мина встрани от вратата. В 60-та минута Игор Банович се озова на добра позиция в наказателното поле, но ударът му бе блокиран. В 75-та минута Локомотив нацели отново гредата. Влезлият като резерва Архан Исуф центрира от ляво, топката попадна в Анте Аралица, който я отклони право в страничния стълб. В 80-та минута Флориан Кадриу центрира от корнер, топката попадна в защитник на Марица, който при опита да я изчисти си отбеляза автогол за 1:0. Toва се оказва и единствения гол в мача. На 25 януари Локомотив заминава на лагер в Анталия, където ще остане до 10 февруари.

Локомотив игра в състав: Росен Андонов (46′ Антони Милина), Мохамед Муса, Димитър Везалов, Асен Георгиев (77′ Ивайло Марков), Туфик Зигдан (53′ Архан Исуф), Игор Банович( 77′ Илия Джамов), Абделхаким Буна (55′ Флориан Кадриу), Янко Ангелов (70′ Ванчо Траянов), Веселин Марчев (60′ Димитър Законов), Димо Бакалов (53′ Елитон Торета), Филип Михалевич (50′ Анте Аралица)