Вожняцки и Халеп на финал в Мелбърн

Публикувано в: WTA, Избрано, Тенис
17:29, 25 яну 2018, Автор: , Преглеждания:16

Вожняцки

Каролин Вожняцки за първи път в кариерата си ще играе на финала на Откритото първенство на Австралия.

27-годишната датчанка победи Елизе Мертенс с 6:3, 7:6(2) на полуфиналите. Тя ще има трета възможност да стигне до първа титла от Големия шлем, след като не успя да го направи в предишните си два финала, които бяха на US Open (2009, 2014).

Поставената под номер 2 Вожняцки стигна до битката за титлата, въпреки че изглеждаше, че ще отпадне още във втория кръг. Тогава тя обърна Яна Фет от 1:5 в третия сет.

Мертенс, която е 37-а в света, приключи най-успешното си представяне на турнир от Големия шлем. Преди този надпреварата в Мелбърн тя бе стигала само до третия кръг.

Днес бе сложен край и на серията й от 10 поредни победи, която включваше и титлата в Хобърт. 22-годишната белгийка повтори някои от постиженията на именитата си сънародничка Ким Клайстерс, която работи с нея от време на време.

В спора за трофея Вожняцки ще срещне световната номер 1 Симона Халеп. Румънката постигна изключително трудна победа над Анжелик Кербер с 6:3, 4:6, 9:7 след 2 час и 21 минути.

Двубоят бе изпълнен с драматични моменти, като започна добре за Халеп, но след това съперничката й се върна в мача и изравни резултата.

В решителната трета част Кербер имаше предимство и на 2 пъти бе на косъм да триумфира, но Халеп нямаше никакво намерение да се предава.

Тя се бореше за всяка топка и в крайна сметка успя да обърне резултата и да спечели полуфиналния сблъсък. Симона завърши с 50 печеливши удара и отстрани шампионката от 2016 г.

Халеп ще играе на финал на турнир от Големия шлем за трети път след два неуспешни опита да стигне до титлата на „Ролан Гарос“. Румънката постигна пета победа от девет мача срещу Кербер и сложи край на победната й серия.

Анжелик пък нямаше загуба от началото на годината, като това включваше 14 поредни победи. Тя се завърна с гръм и трясък в Австралия след тежка 2017-а година и показа, че ще е сериозен фактор този сезон.