Лудогорец удари третия в Румъния

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
19:23, 25 яну 2018, Автор: , Преглеждания:132

Лудогорец

Резервата Жоао Пауло донесе успеха на Лудогорец с 2:0 в контролата с третия в румънското първенство Университатя (Крайова). Нападателят, който се появи на терена след почивката отбеляза и двете попадения за шампионите.

Първата по-сериозна опасност пред една от двете врати дойде в 8-ата минута. Балуца стреля, но топката рикошира в Рафаел Форстър и излезе в корнер. Само 120 секунди по-късно Марселиньо можеше да вкара много красив гой. Той видя, че вратаря на Университатя Митрович е излязъл доста напред и се опита да го прехвърли с удар почти от центъра, но топката мина над вратата.

В 17-ата минута отлична атака на румънците завърши със спасяване на Ренан след удар на Бурлачу. Топката попадна в Густаво, чийто изстрел рикошира в играч на Лудогорец и излезе в корнер.

Лудогорец като по чудо не откри резултата в 41-ата минута. Вандерсон подаде към Ковачев, който стреля от 8-9 метра, но Митрович спаси. Последва добавка на Марселиньо, при която топката профуча покрай лявата греда.

Секунди по-късно Густаво можеше да накаже българския шампион, когато се озова сам срещу Ренан, прехвърли го, но Игор Пластун изчисти пред голлинията.

В 44-ата минута удар на Кешеру от пряк свободен удар се отби в гредата.

По традиция на почивката треньорът Димитър Димитров пусна нови 11 футболисти. В игра за пръв път се появи най-новото попълнение на Лудогорец Якул Швиерчок.

Второто полувреме започна с удар на Швиерчок, който мина встрани от вратата. Малко след това и 17-годишният Доминик Янков стреля в аут.

В 66-ата минута разградчани поведоха в резултата. Голът вкара Жоао Пауло. Бразилецът получи пас в наказателното поле на съперника. Ударът му срещна тялото на играч на Университатя и прехвърли вратаря Митрович за 1:0.

Жоао Пауло отбеляза още едно попадение пет минути по-късно. Горалски подаде на нападателя, който се справи с Разван Попа и с удар по диагонала прати за втори път топката в мрежата на Университатя.

В 76-ата минута бразилецът беше близо то хеттрик, но изстрелът му беше отразен от Митрович.

Съставът на Лудогорец:

първо полувреме: 33 Ренан, 19 Василев, 2 Форстер, 32 Пластун, 4 Сисиньо, 12 Анисе, 18 Дяков, 88 Вандерсон, 84 Марселиньо, 98.Ковачев, 28.Кешеру

второ полувреме: 1. Броун, 8. Лукас Саша, 5. Терзиев, 30. Моци, 6. Натанаел, 10. Кампаняро, 44. Горалски, 64. Янков, 37. Жоао Пауло, Мисиджан, 70. Шверчок;