Байерн громи и след 0:2

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
18:30, 27 яну 2018, Автор: , Преглеждания:28

Байерн

Отборът на Байерн Мюнхен постигна поредния си успех в Бундеслигата, след като надигра с 5-2 Хофенхайм на „Алианц Арена“ в дербито на 20-ия кръг.

Срещата започна кошмарно за домакините, които изоставаха с два гола до 12-ата минута. Още във втората Хофе получи дузпа за нарушение на Кимих. Гнабри стреля от бялата точка, Улрайх изби, но Ут направи успешна добавка. В 12-ата Гнабри се реваншира за пропуска си след страхотен удар по земя от дъгата на наказателното поле, намерил долния десен ъгъл на безпомощния Улрайх.

В средата на първото полувреме баварците намалиха пасива си. Кимих отправи нелош удар, а Левандовски успя да засече от няколко метра, изненадвайки Бауман. В 25-ата минута Робен центрира от корнер от дясното крило, а Боатенг реализира за 2-2 след точен удар с глава от пет метра.

В 63-ата минута пълният обрат за Байерн стана факт. Левандовски намери Коман вляво, а французинът се разписа с техничен изстрел по диагонала за 3-2. Три по-късно Видал отбеляза с глава след центриране на Робен. В последната минута резервата Вагнер оформи крайното 5-2 след подаване на Рафиня.

След този успех Байерн има 50 точки и вече е на 16 пред втория Шалке. Хофенхайм е девети с 27 пункта.

Борусия Д – Фрайбург 2-2
Кьолн – Аугсбург 1-1
Лайпциг – Хамбургер 1-1
Щутгарт – Шалке 0-2