Ливърпул с нова класика срещу „териерите“

23:56, 30 яну 2018, Автор: , Преглеждания:11

Емре Джан

Отборът на Ливърпул записа важна победа с 3-0 при визитата си на Хъдърсфийлд Таун в двубой от 25-ия кръг на Висшата лига.

Първата отлична възможност за гол се откри пред Лоран Депоатър, чийто шут от десетина метра бе спасен от Кариус. В средата на първото полувреме гостите отговориха с далечен изстрел на Емре Джан, но Льосъл също показа класа и изби.

В 26-ата минута Джан успя да бъде по-точен и след нов страхотен удар намери мрежата на домакините – 1-0. В края на първата част Фирмино бе изведен отдясно и стигна до аутлинията, откъдето успя някак да преодолее неориентирания Льосъл – 2-0.

След почивката Садио Мане и Мохамед Сала имаха отлични възможности за ново попадение, но направиха пропуски. В 78-ата минута „червените“ получиха дузпа и Сала бе точен от бялата точка за 3-0.

След успеха Пуул остава на четвърта позиция с 50 точки, а „териерите“ са 14-и с 24.

В другите два мача от днес Суонси би Арсенал с 3-1 като домакин, а Уест Хем и Кристъл Палас завършиха наравно 1-1.