Лудогорец се справи с Иртиш, Швиерчок с нов гол

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
19:19, 31 яну 2018, Автор: , Преглеждания:150

Лудогорец

Отборът на Лудогорец записа нов успех в контролите си на турска земя, след като се наложи с 2-0 над Иртиш.

Срещата започна по-добре за казахстанците, но до сериозни опасности пред Ренан не се стигна. В 27-ата минута резултатът бе открит от Якуб Швиерчок. Полякът се разписа с глава след центриране от корнер на Джоди Лукоки.

В 34-ата минута Върджил Мисиджан с пета изведе Абел Анисе, а халфът стреля силно по диагонала, но стражът на Иртиш изби. Малко след това Вандерсон пусна чудесен пас Сисиньо, а защитникът намери непокрития Мисиджан. За холандеца остана най-лесното – да се разпише от 6-7 метра – 2-0.

В 83-ата минута младокът Ковачев напредна отдясно по аутлинията и бе задържан в наказателното поле. Реферът от Полша даде дузпа, но Клаудио Кешеру копна много несериозно топката и вратарят на Иртиш улови безпроблемно.