Тотнъм повали Юнайтед и остава в битката за топ 4

23:58, 31 яну 2018, Автор: , Преглеждания:6

Тотнъм

Отборът на Тотнъм спечели дербито на 25-ия кръг на Висшата лига, след като надигра Манчестър Юнайтед с 2-0 на „Уембли“.

Само десет секунди след началото на мача домакините откриха резултата. Хари Кейн се пребори за едно висока топка в наказателното поле, Деле Али опита удар, който бе блокиран, но топката попадна в Кристиан Ериксен, който отблизо не сгреши за 1-0.

Манчестър Юнайтед реагира бързо и две минути по-късно Пол Погба с чудесен пас изведе Джеси Лингард сам срещу вратаря, но той се засуети и ударът му бе блокиран от Юго Йорис.

В средата на първата част Кейн бе намерен в наказателното поле от Ериксен, но отправи доста слаб удар и Де Хея спаси. В 29-ата минута „шпорите“ увеличиха преднината си. Киърън Трипиър центрира остро от дясното крило и Фил Джоунс засече топката в собствената си врата – 2-0.

Юнайтед отговори с много опасен шут на Антони Марсиал, но Йорис изби с една ръка.в корнер. В последните секунди на първата част Кейн стреля добре от около 11 метра, но Де Хея улови кълбото.

Второто полувреме започна с шанс за Тотнъм, но Сон шутира покрай гредата. В 56-ата минута Лукаку се пребори с Вертонген и последва мощна тупалка от близка дистанция, но Йорис някак отрази в корнер.

В 65-ата минута Ериксен се отчете със страхотен удар от около 26 метра, но кълбото мина на сантиметри от дясната греда на Де Хея. Четири по-късно датчанинът пусна гениален пас към Сон, който шутира в тялото на испанския страж.

След този успех Тотнъм има 48 точки и остава пети в класирането, докато Юнайтед е втори с 53.

Челси – Борнемут 0-3

Евертън – Лестър 2-1

Нюкасъл – Бърнли 1-1

Саутхемптън – Брайтън 1-1

Манчестър Сити – Уест Бромич 3-0

Стоук – Уотфорд 0-0