Тотнъм открадна точка на „Анфийлд“ след спорна дузпа

20:31, 4 фев 2018, Автор: , Преглеждания:23

Сала

Отборът на Тотнъм се добра до драматично равенство 2-2 при визитата си на Ливърпул на „Анфийлд“ в голямото дерби на 26-ия кръг на Висшата лига.

Още в третата минута Мохамед Сала откри резултата, след като се възползва от грешка в защитата на гостите. Ерик Дайър опита да върне топката, но изведе Сала сам срещу Jорис и египтянинът насочи топката към мрежата. За него това е 20-ти гол от началото на сезона във Висшата лига.

В 18-ата Джеймс Милнър получи топката в наказателното поле и отправи диагонален изстрел, а след рикошен в Санчес, кълбото мина на сантиметри от дясната греда на Йорис.

Едва пет минути преди почивката Муса Дембеле затрудни Кариус с далечен изстрел, но германският вратар внимаваше и улови топката.

През второто полувреме двубоят предложи много повече битка, отколкото хубав футбол. Гостите владееха инициативата, но положения нямаше.

В 80-ата минута току-що влезлият на терена Виктор Ваняма вкара един от головете на кръга. Кениецът изстреля истински снаряд от 26 метра, заковавайки топката в горния десен ъгъл на Кариус – 1-1.

Четири по-късно Тотнъм получи дузпа след нарушение на вратаря Кариус срещу Хари Кейн. Именно нападателят застана зад топката, но шутира твърде слабо и стражът на Ливърпул изби.

В първата минута на добавеното време Сала отново демонстрира голямата си класа. Мо навърза няколко защитници на съперника, след което преодоля и вратаря, за да даде нов аванс на Пуул.

Малко след това Тотнъм получи втори наказателен удар, този път за фаул срещу Ламела на Ван Дайк. Кейн бе точен при втория си опит и оформи крайното 2-2. Това бе и гол номер 100 за Хари в английския елит.

След това реми „червените“ е трети с 51 точки, а „шпорите“ са пети с 49.