Ювентус превзе „Артемио Франки“

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
23:53, 9 фев 2018, Автор: , Преглеждания:16

Бернардески

Отборът на Ювентус излезе временно начело в Серия А, след като надделя с 2-0 при тежката си визита на Фиорентинав първи двубой от 24-ия кръг.

В 16-ата минута реферът даде дузпа за домакините след игра с ръка на Джорджо Киелини. След големи спорове и с помощ от видео-асистента в крайна сметка реферът Марко Гуида отмени решението си.

В 37-ата минута „Ла Виола“ организира страхотна контра, при която Жил Диас напредна сам вдясно, след което шутира по диагонала, но кълбото се удари в страничната греда.

В 57-ата бившият играч на Фиорентина Федерико Бернардески откри резултата. Италианският национал се разписа с удар от фаул, изненадвайки вратаря Спотиело.

В 71-ата минута резервата Сирил Теро бе близо до изравняването, но неостаряващият Джиджи Буфон показа класа и изби удара на французина.

Четири преди края на мача Джорджо Киелини изведе чудесно Гонсало Игуаин и аржентинският голаджия се разписа с прекрасен изстрел за крайното 2-0.

След успеха Юве има 62 точки и временно изпревари Наполи на върха на класирането. Фиорентина е 11-и с 21 точки.