Тотнъм отказа Арсенал от Шампионската лига

16:26, 10 фев 2018, Автор: , Преглеждания:36

Хари Кейн

Отборът на Тотнъм спечели дербито на северен Лондон, след като се наложи с 1-0 над Арсенал в първия мач от 27-ия кръг на Висшата лига.

Срещата започна с надмощие на домакините и в осмата минута Хари Кейн отправи опасен удар от 12 метра, но Петр Чех внимаваше и изби в корнер. В 27-ата Кейн имаше нова възможноср да се разпише, този път след изстрел с глава, но ударът му мина над вратата.

Пет минути след почивката Кейн се оказа много по-точен. Дейвис центрира от левия фланг и нападателят на „шпорите“ отбеляза с глава за 1-0.

Секунди по-късно Кейн за трети път имаше шанс да вкара с глава, този път след подаване от дясното крило, но кълбото мина на сантиметри от страничния стълб. В 54-ата минута Трипър сложи топката на волето на Кейн, но ударът на голмайстора от границата на пеналта попадна право в обсега на Чех.

В 57-ата Чех отново реагира адекватно след прекрасен шут от фаул на Ериксен. Десет минути след това се откри първата възможност за гостите след далечен шут на Уилшър, но Йорис спаси.

В 71-ата минута Али бе изведен очи в очи срещу Чех, но опита много елегантно докосване и в крайна сметка не улучи рамките на вратата. Само секунди след това току-що появилият се на терена Ерик Ламела също пропиля идеален шанс за втори гол, останам сам срещу Чех.

В 76-ата минута Ериксен се отчете с пореден магически пас, намирайки Трипиър на далечната греда, но ударът от движение на защитника бе отразен от Чех.

В третата минута на добавеното време резервата Александър Лаказет можеше да донесе равенството на гостите, но стреля неточно, останал в чиста позиция.

След тази победа Тотнъм се изкачи на трето място в класирането с 52 точки, но има и мач повече. Арсенал остава шести с 45.