Байерн отново би абоната Шалке, Левандовски с рекорд

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
03:07, 11 фев 2018, Автор: , Преглеждания:38

Левандовски

Отборът на Байерн (Мюнхен) е все по-близо до поредната си титла в Германия, след като победи с 2:1 Шалке в дербито на 22-ия кръг на Бундеслигата, играно на „Алианц Арена“.

Домакините откриха още в шестата минута чрез Роберт Левандовски. Нападателят се разписа в 11-и пореден домакински мач за първенство. Така полякът изравни „прашен“ рекорд на треньора си Юп Хайнкес от 70-те години на миналия век.

Момчетата на Доменико Тедеско изравниха чрез Франко Ди Санто преди изтичането на половин час игра. Малко след това гостите отново се озоваха назад в резултата след гол на Томас Мюлер.

През второто полувреме темпото на игра спадна и двата тима не стигаха до толкова много интересни положения. Така Байерн записа 12-а победа в последните 15 мача срещу „кралскосините“ди сан, останалите три завършиха наравно.

Баварците събраха 56 точки и остават с 18 пред втория в таблицата РБ Лайпциг. Шалке е шести с 34.