Реал Мадрид разби Сосиедад, Роналдо с хеттрик

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
05:03, 11 фев 2018, Автор: , Преглеждания:16

Роналдо

Отборът на Реал (Мадрид) победи с 5:2 тима на Реал Сосиедад на „Сантяго Бернабеу“ в мач от 23-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Домакините решиха всичко до почивката, когато вече водеха с 4:0. Още преди да е изтекла и минута топката се озова в мрежата на Херонимо Руи. Кристиано центрира отляво и Лукас Васкес с глава вкара за 1:0.

В 27-ата Марсело центрира успоредно на голлинията и Кристиано отбеляза с лекота – 2:0. Седем минути по-късно Даниел Карвахал асистира на Тони Кроос, който стреля от дъгата в горния ляв ъгъл за класическото 3:0. В 37-ата Роналдо вкара за 4:0, след като стреля с глава след центриране от корнер.

В 74-ата минута гостите стигнаха до попадение. Резервата Йон Баутиста беше изпуснат от Рафаел Варан и намали пасива на тима си. В 80-ата Гарет Бейл шутира, вратарят изби в краката на Кристиано Роналдо, който с оформи своя хеттрик.

Три минути по-късно бившият играч на Реал Мадрид Ияраменди беше оставен в наказателното поле и реализира от въздуха – 5:2.

След този успех „кралете“ вече са трети в класирането с 42 точки, а баските са 14-и с 26.