Сити прегази Лестър, Агуеро с 4 гола за едно полувреме

01:43, 11 фев 2018, Автор: , Преглеждания:20

Серхио Агуеро

Отборът на Манчестър Сити направи нова крачка към титлата във Висшата лига, след като смаза с 5-1 тима на Лестър на „Етихад“ в двубой от 27-ия кръг.

Резултатът бе открит от Рахийм Стърлинг, който се възползва от подаване на Кевин де Бройнe още в третата минута. “Лисиците“ изненадващо изравниха в 24-а след чудесен самостоятелен рейд на Джейми Варди, който преодоля двама бранители и навлезе в наказателното поле, за да реализира за 1-1.

Втората част принадлежеше на Серхио Агуеро. Аржентинецът откри сметката си в 48-а минута, когато Де Бройне му подаде и Кун вкара гол на празна врата. Пет по-късно белгиецът пак намери Агуеро в наказателното поле и последният със силен удар прати топката зад Шмайхел за 3-1.

Хеттрикът на нисичкия аржентинец бе оформен в 77-а минута, когато Шмайхел направи изключителна глупост и му подари топката. В продължението Агуеро сложи черешката на тортата с изумителен гол от границата на наказателното поле, който взриви „Етихад“.

Сити вече има 72 точки и води с 16 пред градския си съперник „Юнайтед“. Тимът на Жозе Моуриньо утре гостува на „Нюкасъл“. Лестър е на осма позиция с 35.