Средняк открадна точка от Барселона

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
19:25, 11 фев 2018, Автор: , Преглеждания:22

Меси

Отборът на Барселона записа втора поредна издънка в Ла Лига, след като завърши наравно 0-0 срещу Хетафе на своя „Камп Ноу“ в среща от 23-ия кръг.

През първото полувреме каталунците играха много слабо и за 45 минути така и не успяха да стигнат до точен удар към вратата на Гуайта.

Малко след началото на второто полувреме Луис Суарес направи пропуск от десетина метра, а след това силен шут на Фелипе Коутиньо бе избит от стража Гуайта.

В 75-ата Меси центрира от статично положение, Йери Мина се пребори за топката, но ударът му с глава беше прекалено слаб. Две минути по-късно колумбийският защитник се извиси при корнер, стреля към десния ъгъл на вратаря, а топката облиза гредата от външната страна.

В 80-ата Лео Меси шутира от 20 метра, Гуайта изби към Алба, който пробва късмета си от малък ъгъл – неточно. В 91-ата Дембеле центрира отдясно, Луис Суарес стреля опасно с глава – вратарят изби с ръка над гредата.

След това реми тимът на Барса има 59 точки и преднината му пред Атлетико е намалена на седем пункта. Хетафе е десети с 30 точки.