Сити мисли за четвъртфиналите след разгром в Базел

Публикувано в: Англия, Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:55, 13 фев 2018, Автор: , Преглеждания:39

Гюндоан

Отборът на Манчестър Сити може да се счита за сигурен четвъртфиналист в Шампионската лига, след като прегази с 4-0 като гост тима на Базел в първи осминафинален двубой.

„Гражданите“ поведоха още в 14-ата минута, след като Кевин де Бройне центрира от корнер и Илкай Гюндоан с прекрасен удар с глава опъна мрежата зад Вацлик.

След още четири минути разликата бе удвоена. Рахийм Стърлинг бе изведен вляво и центрира към Бернардо Силва, който овладя добре и с много красиво изпълнение докара нещата до 2-0.

В средата на първото полувреме и Серхио Агуеро записа името си сред голмайсторите. Аржентинецът шутира мощно от дъгата на наказателното поле, за да доведе резултата до 3-0.

В 53-ата минута Гюндоан оформи крайното 4-0. Германският национал получи топката от Агуеро и с фенонеманлно изпълнение от дъгата на пеналта реализира второто си попадение в мача.