Тотнъм измъкна равенство в Торино в зрелищна битка

Публикувано в: Англия, Избрано, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:43, 13 фев 2018, Автор: , Преглеждания:28

Хари Кейн

Отборите на Ювентус и Тотнъм завършиха наравно 2-2 в зрелищен първи осминафинален сблъсък от Шампионската лига, игран на „Алианц Стейдоъм“ в Торино.

Срещата започна мечтано за домакините, след като още във втората минута Миралем Пянич центрира страхотно от фаул към  Гонсало Игуаин, който с удар от въздуха прати топката в долния десен ъгъл на Йорис.

В деветата минута Бен Дейвис направи страхотна глупост, след като събори Федерико Бернардески в наказателното поле при безобидна ситуация и Феликс Брих посочи бялата точка. Игуаин вкара наказателния удар и удвои аванса на Юве – 2-0.

В 26-ата минута Кристиан Ериксен центрира страхотно към Хари Кейн, който стреля с глава от няколко метра, но Джиджи Буфон показа блестящ рефлекс и изби топката.

Четири по-късно „старата госпожа“ направи феноменална контра, но Игуаин този път не показа точен мерник и от десетина метра шутира покрай страничната греда.

В 35-ата минута Тотнъм заслужено достигна до гол. Деле Али изведе Кейн, а нападателят финтира Буфон, след което реализира в опразнената врата за 1-2.

В 40-ата минута Ериксен прати снаряд от 30 метра към вратата на Буфон, а опитният италианец малко несигурно изби кълбото.

В последните секунди на първата част Дъглас Коща направи чудесен рейд вляво, навлезе в пеналта и бе препънат от Серж Орие. Игуаин отново застана зад топката, но този път нацели напречната греда.

Десетина минути след почивката Юве бе близо до трети гол, но ударът с глава на Марио Манджукич прати топката в ръцете на Йорис.

В 71-ата минута „шпорите“ изравниха резултата. Ериксен отправи коварен изстрел от фаул от дъгата на пеналта, а Буфон не се намеси добре и позволи на топката да посети мрежата му за втори път – 2-2.