Ливърпул унизи Порто на „До Драгао“

Публикувано в: Англия, Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:55, 14 фев 2018, Автор: , Преглеждания:53

Ливърпул

Отборът на Ливърпул смаза с 5-0 като гост Порто в първи двубой от осминафиналите на Шампионската лига и вече мисли за следващата фаза на турнира.

В 25-ата минута мърсисайдци откриха резултата, след като Жоржиньо Вайналдум опита удар, който бе блокиран от защитник, но топката се върна в холандеца. Той подаде към непокрития Садио Мане, който шутира и кълбото мина под плонжа на вратаря и се оплете в мрежата за 0:1.

Само пет минути по-късно гостите удвоиха преднината си. Джеймс Милнър отправи бомбен шут, който се отби от гредата и попадна в Мохамед Салах, който технично прехвърли вратаря и отблизо отбеляза за 0:2..

В 53-ата минута гостите отнеха топката и бързо се придвижиха в предни позиции. Салах изведе Роберто Фирмино, чийто удар бе спасен от вратаря, но там Садио Мане дебнеше и вкара в опразнената врата отблизо.

В 70-ата минута мърсисайдци отново хванаха съперника на контраатака. Джеймс Милнър бе изведен отляво и върна към точката на дузпата, където нахлуващият от задна позиция Фирмино засече топката във вратата за 0:4.

В 85-ата Мане вкара третия си гол в срещата. Той напредна през центъра и отправи мощен удар от границата на наказателното поле, като не остави никакви шансове на вратаря за 0:5.