Реал с кралски обрат срещу ПСЖ

Публикувано в: Избрано, Испания, Франция, Футбол Свят
23:46, 14 фев 2018, Автор: , Преглеждания:48

Роналдо

Отборът на Реал Мадрид взе добра преднина от 3-1 срещу Пари Сен Жермен след първия осминафинал между двата тима от Шампионската лига, игран на „Сантяго Бернабеу“.

Първата страхотна възможност за гол се откри пред домакините малко след средата на първата част. Марсело намери връхлитащия по десния фланг Роналдо, който стигна до топката и отправи удар, но топката срещна лицето на вратаря на парижани Ареола.

Секунди след това ПСЖ организира опасна атака, след като спечели топката в средатана терена. Топката попадна в Адриен Рабио, който я прати в мрежата за 1-0.

Роналдо можеше да върне гола в 37-ата минута, след като си освободи пространство в наказателното поле на парижани, но прати топката със страшна сила над вратата.

Малко преди почивката Реал Мадрид получи право на дузпа, след като Тони Кроос беше повален в наказателното поле. Кристиано Роналдо се нагърби с огромната отговорност и успя да отбележи за 1-1.

Четири минути след началото на второто полувреме Мбапе можеше да върне аванса на ПСЖ, но шутът му по земя бе отразен с мъка от Кейлор Навас.

В 83-ата минута Марко Асенсио бе изведен на левия фланг, стигна до аутлинията и центрира остро. Ареола изби лошо топката и тя отиде в Роналдо, който с удар с коляно донесе пълен обрат на Реал – 2-1.

В 86-ата Марсело подаде към Асенсио вляво, а младокът след това върна обратно кълбото към бразилеца, който с удар от въздуха доведе нещата до 3-1.

Реваншът е на шести март на „Парк де Пренс“.