Милан се оказа твърде силен за Лудогорец

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
21:58, 15 фев 2018, Автор: , Преглеждания:87

Кутроне

Отборът на Лудогорец записа поражение с 0-3 от Милан в първи двубой от 1/16-финалите на Лига Европа, игран пред пълните трибуни на „Лудогорец Арена“.

Срещата започна с изненадващ удар на Лукоки от фаул от почти нулев ъгъл, но топката премина над вратата на Донарума.

След точно половин час игра Лукас Саша центрира майсторски от фланга. Донарума увисна. От това обаче не се възползва нападателят на Лудогорец Шверчок, който остана на няколко сантиметра от това да засече с глава.

Последните минути от първата част бяха за гостите. В 42-ата минута Бонавентура получи вляво и отправи страхотен удар. но топката мина над напречната греда.

В 45-ата Чалханоулу и Бонавентура изпълниха къс корнер, след който турският национал центрира към Кутроне и италианецът засече с глава за 1-0.

Десет минути след почивката Светослав Дяков можеше да изравни с чудесен шут от границата на пеналта, но топката се удари в сглобката на двете греди.

В 62-ата минута Моци направи уникална глупост с безмислен фаул срещу Кутроне в наказателното поле и Милорад Мажич даде дузпа. Рикардо Родригес вкара с лекота и увеличи аванса на гостите на 2-0,

В добавеното време резервата Фабио Борини довърши „орлите“. Кеси центрира от левия фланг, Силва не успя да засече, но топката се озова в Борини, койро реализира за 3-0.

Реваншът е след седмица на „Сан Сиро“ в Милано.

Лудогорец – Ренан, Сисиньо, Пластун, Моци, Саша, Анисе, Дяков, Мисиджан, Марселиньо (78 Кампаняро), Лукоки (81 Ковачев), Швиерчок (46 Вандерсон)

Милан – Донарума, Абате (59 Родригес), Романьоли, Бонучи, Калабрия, Билия, Кеси, Бонавентура, Чалханоулу (75 Борини), Сусо, Кутроне (65 Силва)