ПАОК и Учиков сразиха Халкбанк на Чернокожев

07:30, 15 фев 2018, Автор: , Преглеждания:21

Учиков

Отборът на ПАОК (Солун) надделя над Халкбанк с 3:1 (25:16, 16:25, 26:24, 25:20) гейма в среща от петия кръг на група В на Шампионската лига.

Диагоналът Николай Учиков изигра страхотен мач за гърците и бе с основна роля за победата, след като завърши с 19 точки и стана топреализатор. 16 добави Рамон Мартинес.

За Халкбанк Вилезар Чернокожев влезе за кратко на терена в четвъртия гейм, но не отбеляза точков актив. Топреализатор бе Неманя Петрич с 16 точки.

След успеха ПАОК е на трета позиция с 5 точки (1 победа, 4 загуби), Халбанк е втори в подреждането с 9 точки (3 успеха, 2 поражения).

В другия мач от групата Фрийдрихсхафен разби аутсайдера Састамала с 3-0 гейма като домакин и продължава да е лидер в класирането с пет победи и 14 точки.

Следващият и последен двубой на Учиков и компания е с точно с финландския Састамала на 28 февруари (сряда). Чернокожев и Халкбанк излизат срещу Фрийдрихсхафен.