Първа загуба за Пламен и Локо в Шампионската лига

07:01, 15 фев 2018, Автор: , Преглеждания:22

Пламен Константинов

Тимът на СКРА взе реванш от водения от националния селекционер Пламен Константинов тим на Локомотив (Новосибирск) в Шампионската лига.

„Жълто-черните“ надиграха бронзовите медалисти от руското първенство с 3:0 (25:19, 25:15, 25:19) гейма и така си върнаха за загубата във втория двубой от група С на надпреварата.

Посрещачът Николай Пенчев бе в групата на поляците, но така и не влезе в игра. Най-резултатен бе Сречко Лисинац с 15 точки, 11 добави Мариуш Влазли.

За гостите от Локо Николай Павлов и Илияс Куркаев приключиха с по 9 точки.

Руснаците продължават да са лидери в групата с 11 точки (4 победи, 1 загуба), СКРА заема второто място с 8 точки (3 успеха, 2 поражения).

В другия мач от петия кръг в групата Динамо Москва надигра френския Шомон с 3-1 гейма като домакин.

Последните двубои от груповата фаза са на 28 февруари (сряда). Момчетата на Константинов излизат срещу Динамо, а Пенчев и съотборниците му се изправят срещу Шомон.