22-годишната Висер е олимпийска шампионка в кънките на 5000м

Публикувано в: Зимни
14:37, 16 фев 2018, Автор: , Преглеждания:31

visser

Есме Висер от Холандия е новата олимпийска шампионка в бързото бягане с кънки на 5000м в Пьончан, Южна Корея. Втора остана олимпийскта шампионка от Сочи Мартина Сабликова от Чехия, а трета е Наталия Воронина, която е част от тима на руските олимпийски атлети.

22-годишната холандка Есме Висер спечели най-ценното спортно отличие, след като измина разстоянието от 5000м за време от 6:50.23 минути и никоя от съперничките й не успя да го подобри. Четирикратната олимпийска медалистка и световна рекорьорка Мартина Сабликова остана със сребро, въпреки че се движеше на позиция за златно отличие. Скоростта на чехкинята обаче спадна в предпоследната обиколка и тя завърши на 1.62 секунди.

Трета завърши Наталия Воронина, която бе в една серия със Сабликова и успя да се пребори за бронзовия медал, след като изпревари Аноик ван дер Вейден от Холандия със едва 19 стотни, завършвайки за 6:53.98 минути. 45-годишната германка Клаудия Пехщайн, която участва на своята 7-та Олимпиада и е най-успешната немска състезателка от подобен форум,завърши на 8-мо място.