Байерн обърна „вълците“ с късен гол от дузпа

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:33, 17 фев 2018, Автор: , Преглеждания:31

Левандовски

Отборът на Байерн Мюнхен записа победа с 2-1 при визитата си на Волфсбург в среща от 23-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините откриха резултата още в осмата минута Юнус Мали центрира към Даниел Дидави, който бе точен с изстрел с глава.

Десет минути след почивката баварците, които бяха с по-голяма част от резервите си, получиха дузпа за нарушение срещу Корентен Толисо. Вратарят Кастеелс, обаче, хвана удара на Робен.

В 64-ата Байерн все пак изравни. Робен качи топката на главата на Вагнер, който не пропусна от десетина метра – 1-1.

В последната минута тимът от Мюнхен получи втора дузпа след фаул срещу Робен. Роберт Левандовски не пропусна от бялата точка и донесе успеха на баварците.

След тази победа Байерн има 59 точки и е все по-близо до поредната си титла. „Вълците“ са 13-и с 24 пункта.