Барселона с пестелива победа срещу Ейбар

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
19:12, 17 фев 2018, Автор: , Преглеждания:32

Луис Суарес

Отборът на Барселона се наложи с 2-0 при визитата си на Ейбар в среща от 24-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините започнаха много силно мача, но малко нелогично попадението падна в тяхната врата. В 16-ата минута Лионел Меси изведе хитро Луис Суарес, който финтира вратаря Марко Дмитрович и насочи топката в опразнената врата.

Баските отговориха две минути по-късно. Ореяна прехвърли Тер Стеген, но нямаше късмет и топката намери напречната греда, за да излезе в аут.

В 37-ата Луис Суарес отново се измъкна и отново финтира вратаря. Последва пас назад към Меси, Лео завъртя топката по диагонала, но уцели далечната греда.

В средата на второто полувреме Ейбар остана с човек по-малко, след като Ореяна получи втори жълт картон за (вероятно) обида срещу рефера. Малко след това изгонен бе и треньорът Мендилибар, който имаше претенции за картон за Суарес.

В 84-ата минута Алейш Видал можеше да убие интригата в мача, но пропусна сам срещу вратаря. Четири по-късно Дмитрович спаси удар и на Меси, но топката отиде в Жорди Алба, който вкара на празна врата за 2-0.

След този успех Барса има 62 точки и увеличи аванса си пред Атлетико на 10 пункта. Ейбар е седми с 35 точки.