Берое мина безпроблемно през Славия

04:52, 17 фев 2018, Автор: , Преглеждания:26

Берое

Отборът на Берое записа трета поредна победа в НВЛ-жени, след като се наложи с 3:0 (9, 26, 14) гейма срещу Славия в мач от 12-и кръг на първенството.

В първата част момичетата на Страхил Балов доминираха напълно и го затвориха на 9.

Вторият гейм бе доста оспорван, но в крайна сметка волейболистките на Берое се оказаха по-издръжливи и увеличиха аванса си на 2:0 след 26:24.

Третата част също не предложи интрига – след 10:8 Берое се откъсна от опонентките си и оформи голяма преднина, спечелвайки чисто двубоя след 25:14.

Така старозагорки се изкачиха на второ място в класирането с 19 точки (6 успеха, 4 загуби).

Славия остава на шестата позиция със 7 точки (2 победи, 9 поражения.

В следващия кръг Берое гостува на Левски в столицата, а Славия приема ЦСКА. Мачовете са на 23 февруари (петък).

снимка: vcberoe.com