Берое потопи „моряците“, Педро с хеттрик

Публикувано в: Берое, Избрано, Футбол България, Черно море
19:31, 17 фев 2018, Автор: , Преглеждания:27

Педро Еуженио

Отборът на Берое започна по най-добрия начин 2018-а година, след като надигра Черно море с 4-1 на стадион „Тича“ във Варна в двубой от 21-ия кръг на Първа лига. По този начин заралии вгорчиха дебюта на Илиан Илиев.

Срещата започна мечтано за “моряците”, след като още в 5-ата минута новото попълнение Радослав Василев се разписа. Нападателят засече чудесно центриране на капитана Георги Илиев отдясно и макар от неудобна позиция, успя да прати топката в мрежата на Душан Перниш

В 26-ата Педро Еуженио получи топката пред наказателното поле и след като не бе пресрещнат от противников футболист, с хубав плътен удар я прати в долния десен ъгъл на Благой Маканджиев.

Десет минути по-късно само късметът попречи на варненци отново да излязат напред в резултата, след като сантиметри не достигнаха на Зехиров да намери горния десен ъгъл на Перниш от пряк свободен удар.

Секунди по-късно Леоне получи топката вляво и центрира в малкия пеналт, където защитник на домакините изчисти. Кълбото се озова в Еуженио, който от точката за изпълнение на дузпа простреля Макенджиев за втори път.

В последната минута на първата част неостаряващият Мартин Камбуров се измъкна от засадата, напредна по дясното крило и пусна по перфектен начин топката към нахлуващия отляво Еуженио. Макенджиев не се намеси по най-добрия начин, размина се с топката, след което за Еуженио не бе проблем с шпагат да оформи своя хеттрик – 3-1.

В последната минута на мача Мартин Райнов подаде блестящо към Мартин Камбуров, а ветеранът овладя добре и реализира много технично за 4-1.

След този успех Берое има 37 точки и остава на четвърто място, докато Черно море е седми с 25.