Злато за Южна Корея в дамския шорттрек на 1500м

Публикувано в: Зимни, Шорттрек
15:41, 17 фев 2018, Автор: , Преглеждания:18

choi

Минджон Чой от Южна Корея зарадва сънародниците си в Ганньон Арена, след като бе най-бърза в дистанцията от 1500м в дамския шорттрек на Олимпиадата в Пьончан. Втора е Джиню Ли от Китай, а бронзовото отличие спечели канадката Ким Бутен.

Едва 19-годишната Минджон Чой стана олимпийска шампионка в дистанцията от 1500м, като в средата на старта се движеше на 4-тата позиция и 2 обиколки преди края атакува съперничките си за да премине финалната линия за 2:24.948 минути.

Със среброто се окичи дори по-младата от нея, 17-годишната Джиню Лю, която завърши за 2:25.703 минути. Азиатката участва на младежкото световно първенство в София през 2016г., където бе част от щафетата на Китай,  която финишира 12-та.

Бронзовата медалистка от старта на 500м, Ким Бутен добави още един медал към колекцията си, след като отново приключи на третата позиция с резултат 2:25.834 минути. Другата представителка на Южна Корея Алан Ким остана 4-та на по-малко от 10 хилядни.