Челси и Лестър на четвъртфинал за ФА Къп

05:43, 17 фев 2018, Автор: , Преглеждания:32

Челси

Отборът на Челси се класира за 1/4-финалите на ФА Къп, след като разби с 4-0 тима на Хъл Сити на своя „Стамфорд Бридж“.

„Сините“ откриха резултата още във 2-ата минута. Вилиан прати топката в мрежата с прекрасен удар по диагонала – 1:0. В 27-ата Педро получи пас зад защитата, напредна и хладнокръвно отбеляза за 2:0.

В 32-ата Вилиан пое топката пред наказателното поле на съперника и с много прецизен удар по земя заби второто си пападение в мача.

В 42-ата минута Оливие Жиру вкара първия си гол с екипа на Челси. Емерсон Палмиери даде отличен пас към французина, който промуши топката между краката на вратаря за 4:0.

Лестър също продължава към четвъртфиналите след победа с 1-0 над Шефийлд Юнайтед. Единственото попадение за домакините отбеляза Джейми Варди в 66-ата минута.