Гришо загуби тежко от Федерер на финала в Ротердам

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
17:44, 18 фев 2018, Автор: , Преглеждания:360

Григор Димитров

Григор Димитров продължава да няма победа срещу идола си Роджър Федерер, след като загуби и финала в Ротердам.

В мача за трофея българинът отстъпи категорично с 2-6; 2-6 след само 56 минути игра, записвайки седмо поредно поражение срещу Федерер.

Срещата започна равностойно, но малко след началото на двубоя швейцарецът влезе в страхотна серия от пет поредни гейма, за да спечели с 6-2.

Поредицата на Маестрото продължи и във втората част – 2-0. В третия гейм Гришо бе изправен пред нова топка за пробив, но този път оцеля и намали пасива си на 1-2.  В петия гейм Роджър проби още веднъж за 4-1, а силите на хасковлията стигнаха само за спечелването на още един гейм – ново 6-2 за швейцареца.

За Федерер това е трета титла в Ротердам след 2005-а и 2012-а година. За Димитров това бе първи финал през 2018-а година.