Левски излъга Ботев с автогол

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Левски, Футбол България
19:29, 18 фев 2018, Автор: , Преглеждания:25

Левски

Отборът на Левски стартира с победа 2018-а година, след като се наложи трудно с 1-0 над Ботев Пловдив в дербито на 21-ия кръг на Първа лига.

Гостите можеха да поведат още в 11-ата минута след страхотен шут от 16-17 метра на Тодор Неделев, но топката попадна в напречната греда.

В 65-ата минута и „сините“ нямаха късмет. Фелипе Нашименто центрира от корнер и последва удар с глава на Антонио Вутов, а кълбото нацели горния стълб на Чворович.

В 88-ата минута Левски стигна до попадение. Паулиньо намери Прохазка вдясно, словакът центрира остро и Пламен Димов отклони топката в собствената си мрежа.

След този успех момчетата на Делио Роси вече имат 42 точки и остават на трето място, докато Ботев е пети с 32.