Втори пореден обрат и нова победа за Берое в Първа лига

Публикувано в: Берое, Етър, Избрано, Футбол България
17:01, 24 фев 2018, Автор: , Преглеждания:41

Берое

Отборът на Берое постигна втора поредна победа през новата година, след като се наложи с 2-1 над Етър като домакин в мач от 22-ия кръг на Първа лига.

Срещата започна много интересно и още във втората минута Велко Батрович отправи далечен шут, който бе избит от Душан Перниш. Само секунди по-късно домакините също имаха шанс за гол. Мартин Камбуров свали с гърди към Матеус Леони, който от десетина метра стреля в ръцете на Денис Гъргич.

В 12-ата минута „болярите“ откриха резултата. След изпълнение на корнер топката бе отклонена към задната греда, където Георги Сърмов овладя и с мощен удар опъна мрежата – 1-0. В 25-ата Батрович се озова в страхотна позиция, но пропусна сам срещу вратаря.

В 28-ата минута равенството бе възстановено. Антон Карачанаков центрира от фаул и Иван Бандаловски се разписа с изстрел с глава – 1-1.

Последва много силен натиск на Берое, но Камбуров, Бандаловски, Райнов и Охене не успяха да отбележат. В последните секунди на първата част заралии все пак стигнаха до пълен обрат. Педро Еуженио реализира поредния си гол след шут от границата на наказателното поле – 2-1.

Малко след почивката Камбуров имаше нов шанс за гол след грешка на вратаря Гъргич, но ударът му бе блокиран от Пашов.

След успеха Берое събра 40 точки и изглежда бетониран на четвъртата позиция, доближавайки се на само два пункта от третия Левски. Етър е 13-и с 19 точки.