Ливърпул прегази „чуковете“

18:58, 24 фев 2018, Автор: , Преглеждания:54

Мохамед Сала

Отборът на Ливърпул се изкачи на второ място във Висшата лига, след като надигра с 4-1 Уест Хем на „Анфийлд“ в двубой от 28-ия кръг.

Още в третата минута Мохамед Сала получи топката в наказателното поле и отправи диагонален изстрел по земя, но кълбото нацели страничната греда.

Гостите отговориха в 15-ата след фамозен прехвърлящ удар на Марко Арнаутович, но Лорис Кариус докосна топката и тя попадна в напречния стълб.

В 29-ата минута Емре Джан даде аванс на „мърсисайдци“, след като бе точен след удар с глава при изпълнение на корнер.

В 51-вата минута Мохамед Сала удвои аванса на домакините. Египтянинът получи в наказателното поле от Окслейд-Чембърлейн и стреля с левия крак в далечния ъгъл.

Шест минути след това Ливърпул стигна до трети гол. Джан изведе Фирмино, а Адриан се размина с топката и бразилецът с лекота мина покрай него.

След още 120 секунди Уест Хем намали пасива си. Джан направи фатална грешка и Антонио успя да отбележи с техничен удар за 1-3.

В 73-ата минута Окслейд-Чембърлейн достави перфектен пас към Мане, който остана очи в очи с Адриан, но шутира в страничната греда.

В 77-ата Робъртсън бе изведен на лявото крило, след което подаде към Мане, който този път не сбърка от няколко метра – 4-1.

След този успех Пуул вече имат 57 точки и се намират на второ място, докато „чуковете“ са 14-и с 30.