Пламен и Локо приключиха редовния сезон с победа

16:00, 3 мар 2018, Автор: , Преглеждания:22

Пламен Константинов

Воденият от Пламен Константинов тим на Локомотив Новосибирск завърши с победа редовния сезон в руската Суперлига.

В последния 26-и кръг момчетата на Гибона надиграха с 3-1 (25:18, 29:31, 25:21, 25:15) гейма като домакини отбора на Югра-Самотлор.

Появилият се като резерва Максим Жигалов наниза 15 точки за Локо, а Артем Смоляр и Илияс Куркаев добавиха по 13.

За гостите над всички бе Сергей Пирайнен с 22 точки.

Този успех гарантира на Локомотив шестото място в крайното класиране с актив от 46 точки след 15 победи и 11 загуби.

В плейофите тимът на Константинов най-вероятно ще срещне Динамо Москва, който в момента се намира на трето място.

Срещите от четвъртфиналите, които ще се проведат до две победи, ще бъдат на 10 и 17 март, а ако се налага трети двубой, то той ще е на 24 март. В евентуалния трети мач Локомотив ще бъде гост.