Жоао Пауло се развихри срещу „тигрите“

Публикувано в: Ботев Пловдив, Витоша, Избрано, Футбол България
14:29, 7 мар 2018, Автор: , Преглеждания:174

Жоао Пауло

Отборът на Ботев Пловдив записа първа пролетна победа, след като надигра с 3-0 тима на Витоша в среща от 24-ия кръг на Първа лига.

Срещата в Коматево започна със страхотен шанс за гостите, след като Дани Пеев изведе отлично Орлин Старокин, който стреля в близкия ъгъл на вратата, но улучи страничния стълб.

В шестата минута домакините откриха резултата след изстрел от фаул на Тодор Неделев и слаба намеса на вратаря на „тигрите“.

В 19-ата минута стражът Василев събори Жоао Пауло в наказателното поле и реферът даде дузпа. Неделев стреля от бялата точка, но вратарят на Витоша изби шута му.

В средата на първото полувреме завърналият се в Ботев Жоао Пауло удвои аванса на тима си след удар от 11 метра и лек рикошет в бранител на гостите – 2-0.

В 79-ата минута Жоао Пауло направи страхотен самостоятелен рейд, след което подаде успоредно към Стивън Петков, а „златната резерва“ на „канарчетата“ реализира за 3-0.

След успеха Ботев има 36 точки и запазва петото си място, докато Витоша е твърдо на дъното с 6 пункта.