Юве изригна за три минути и разплака Тотнъм

Публикувано в: Англия, Избрано, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:45, 7 мар 2018, Автор: , Преглеждания:45

Игуаин

Отборът на Ювентус се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като постигна победа с 2-1 над Тотнъм на „Уембли“. Първият мач в Торино бе завършил при 2-2.

Още в третата минута Хари Кейн навърза двама съперници, след което подаде вляво към Хьон-Мин Сон. Кореецът шутира силно от малък ъгъл, но Джиджи Буфон успя да избие.

В 15-ата минута Деле Али намери чудесно Кейн, който преодоля Киелини, след което финтира и Буфон, но след това от трудна позиция не улучи рамките на вратата.

120 секунди след това Дъглас Коста получи пас в наказателното поле, след което бе спънат от Ян Фертонген, но реферът Марчиняк не даде дузпа.

Последва ново положение за „Шпорите“, при което Трипиър центрира от десния фланг, а Сон стреля с глава, но Буфон боксира топката. В 32-ата минута Деле Али шутира мощно от дистанция, но Буфон отново се справи.

В 38-ата минута Сон отново получи пас вляво, навлезе в пеналта и стреля по диагонала, но кълбото мина покрай страничната греда.

Секунди по-късно Али бе намерен в наказателното поле, но Бенатия блокира изстреля му. Топката отиде в Трипиър, който центрира остро към Сон, а кореецът реализира технично за 1-0.

След почивката Юве успя да вземе инициативата и изравни резултата в 64-ата минута. Лихтщайнер бе изведен на десния фланг, центрира към Кедира, който продължи с глава към Игуаин, а аржентинецът засече от няколко метра за 1-1.

Само 180 секунди по-късно Игуаин изведе Дибала по блестящ начин и Пауло с много силен удар доведе нещата до пълен обрат – 2-1.

Последва силен натиск на Тотнъм. Сон шутира опасно в 83-ата минута, но покрай страничната греда. В последната минута Хари Кейн се възползва от грешка на помощник рефера, който не вдигна засада и стреля с глава, но топката попадна в десния стълб на Буфон.