10 от Левски взеха победата на „Тича“ в страхотно шоу

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България, Черно море
19:26, 7 мар 2018, Автор: , Преглеждания:16

Левски

Отборът на Левски спечели драматично с 3-2 визитата си на Черно море на стадион „Тича“ в едно от дербитата на 24-ия кръг на Първа лига.

Гостите поведоха в средата на първото полувреме, когато Антонио Вутов напредна сам, финтира двама съперници и с чудесен шут от дъгата на пеналта направи безпомощен Благой Макенджиев – 1-0.

Още в следващата атака варненци стигнаха до изравнително попадение. Дълга топка от Хасани доведе до сериозно неразбирателство между Белаид и Яблонски. Последва пас на Огнянов за Ради Василев, който макар и по късметлийски начин успя да вкара за 1-1.

Малко по-късно „моряците“ успяха да направят добра атака, при която Мехди Фенуш бе изведен в чиста позиция и отбеляза, но страничният рефер маркира несъществуваща засада.

В 38-ата минута Вутов отправи перфектен извеждащ пас за Паулиньо. Бразилецът се възползва от своята бързина, надбяга Захиров и Цветков, след което сам срещу Макенджиев реализира под плонжа на вратаря.

В 53-ата минута Левски остана с човек по-малко, след като Вутов изрита Хасани без топка и логично Станислав Тодоров му показа червен картон.

В 63-ата Георги Илиев можеше да изравни с фамозна странична ножица, но Кръстев показа рефлекс и с една ръка изби топката.

Пет минути по-късно Жорди Гомес центрира като по конец от фаул, Давид Яблонски се измъкна от своя персонален пазач и отблизо разстреля Макенджиев с удар с глава. Така чехът вкара своето попадение №8 от началото на сезона.

В 76-ата минута Черно море намали пасива си. Дани Кики получи пас в пеналта, центрира към Ради Василев, който с хубав удар с глава доведе нещата до 2-3.

След успеха Левски има 49 точки и затвърди третата си позиция, докато Черно море е девети с 27.