ЦСКА с измъчен успех над Етър

Публикувано в: Етър, Избрано, Футбол България, ЦСКА
19:28, 8 мар 2018, Автор: , Преглеждания:19

Каранга

Отборът на ЦСКА записа трудна победа с 2-1 над Етър на „Българска армия“ в последния мач от 24-ия кръг на Първа лига.

Домакините поведоха в резултата в средата на първото полувреме. Стойчо Атанасов напредна сам, след което пробва изстрел от границата на пеналта, но се получи прекрасен пас за Каранга. Бразилецът овладя и вкара от няколко метра за 1-0.

В 28-ата минута Яни Пехливанов се отчете с уникален пропуск. След изпълнение на свободен удар Барт направи грешка и топката се озова в Пехливанов, който от няколко метра шутира в тялото на вратаря Черняускас.

Три минути преди почивката Етър заслужено изравни резултата. Георги Сърмов подаде към Аласане Мане, който от около 28 метра изстреля снаряд към вратата на ЦСКА, за да закове топката в горния ляв ъгъл – 1-1.

В 83-ата минута Георги Сърмов можеше да донесе пълен обрат на „болярите“, но от десетина метра стреля в тялото на Черняускас.

Само 120 секунди след това Каранга намери отлично вляво Рафаел Енрике, който с много елегантен шут даде нова преднина на „червените“.

След успеха ЦСКА има 57 точки и остава на три от лидера Лудогорец. Етър е 13-и с 20 пункта.